Гренландия победи коронавируса, островната държава се справи със заразата, която я достигна на 16 март.
Случаите в столицата Нуук на 4 април станаха 11 и ограничителните мерки бяха въведени веднага. Гренландия спира въздушния транспорт, училищата затварят, забраняват се събиранията на групи. Влизането и излизането от Нуук става само с разрешително.
Почти месец и половина след началото на заразата всички пациенти в Гренландия вече са излекувани. А от 17 дни на острова няма нов случай на COVID-19, съобщава БНТ.
Жителите на Нуук вече могат да напускат града, но само с лодки или с автомобили. Въздушният транспорт остава забранен.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7092
2
25.04 2020 в 17:52
9712
1
25.04 2020 в 10:08
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии