Граната е избухнала снощи в резиденцията на норвежкия посланик в Тел Авив, съобщи израелският външен министър Гидеон Саар, предаде Ройтерс. Няма пострадали, уточнява БТА.
„Говорих преди малко с норвежкия посланик в Израел Пер Егил Селваг, в чийто двор тази вечер беше хвърлена граната“, заяви Саар в социалната мрежа „Екс“. „Силно осъждам това сериозно и опасно престъпление“, допълни той.
„Тази нощ влязохме във връзка с посолството. Няма пострадал дипломатически персонал по време на инцидента“, съобщи норвежкото Министерство на външните работи в изявление.
Израелската полиция заяви, че е започнала разследване на инцидента, причинил „леки материални щети“.
Чехия и Австралия временно затварят посолствата си в Иран.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни