Европейският съд по правата на човека постанови, че глобите, наложени от руските власти на шестима активисти по член за т. нар. "ЛГБТ пропаганда", са незаконни, съобщи Радио Свобода.
Всички те са били преследвани от руските съдилища за „пропаганда на ЛГБТ“ и са получили наказания под формата на глоби.
ЕСПЧ постановява жалбоподателите да платят обезщетение в размер между 7500 и 9800 евро, пише независимата медия.
Жалбоподателите няма да могат да получат плащанията. Русия се оттегли от Съвета на Европа малко след като започна пълномащабна инвазия в Украйна през 2022 г. и отказа да изпълни решенията на ЕСПЧ.
През декември 2022 г. Владимир Путин подписа закон за пълна забрана на ЛГБТ пропагандата в Русия - преди това тя е била забранена само сред непълнолетните. Законът въвежда големи глоби в размер до 5 милиона рубли за „пропаганда на нетрадиционни сексуални отношения“, припомня Радио Свобода.
Следете новините ни в :























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
1
05.02 2025 в 19:46
а правата ми да НЕ слушам аз и децата ми маргинални съобщения?
Продължавайте така и хората още повече ще се наврат в крайно дясното.
Марксистките DEI простотиите на свръхсъчуствените с всеки вот ще ги трием, за съжаление с риск от фашизъм.
А дядя Путин е изрод от другата крайност.
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Вместо да намалява администрацията: МС добави четвърти зам.-министър в транспортното министерство
Правителството маха Цветелина Бориславова като почетен консул на Исландия
Полицейски екип остава да пази хижа Петрохан