Горната камара в парламента на Германия е предложила на Европейската комисия от 2030 г. натам в ЕС да не се регистрират нови коли с бензинови и дизелови двигатели, съобщи ТАСС, цитирайки "Шпигел".
В предложението се вписва възможността за намаляване на данъците и таксите на автотранспорта с цел преминаване към екологично чист транспорт. Мерките трябва да доведат до пълно отстраняване на автомобилите, изхвърлящи вредни газове, най-късно до 2030 г.
Въпреки че звучи малко рязка, идеята е в унисон с Парижкото споразумение за климата, което посочва, че вредното влияние на колите трябва да бъде сериозно ограничено, а до 2050 г. Германия трябва да намали изхвърляния в атмосферата въглероден диоксид с 95 процента.
Според "Шпигел" обаче хората все още не искат да си купуват електромобили, въпреки че се предлагат и субсидии за тях. Това се дължи освен на нагласата на купувачите, но и на това, че в страната все още няма достатъчно добра инфраструктура, която да позволява масово ползване на електрическите коли.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
83938
11
08.10 2016 в 22:14
Направете времето за зареждане на батериите 10 минути, пробега 1000 километра и на всеки 20-30 км да има станции за зареждане и съм първия дето ше мине на АЦ/ДЦ кола.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци