Гръцките власти конфискуваха и унищожиха над два тона млечни продукти с произход от България при проверка на товарен автомобил по пътя Маказа – Комотини.
Проверката е извършена от инспектори на Независимата агенция за публичните приходи в рамките на засиления контрол срещу незаконния превоз и търговията с хранителни продукти. Камионът с чуждестранна регистрация е бил спрян на пътния участък малко след граничния пункт, съобщи NOVA.
При инспекцията е установено, че превозното средство транспортира огромното количество млечни продукти без необходимото хладилно оборудване, каквото изисква гръцкото законодателство. Освен това товарният автомобил е бил претоварен с около 1,5 тона над допустимото.
След проверка, извършена със съдействието на Ветеринарната служба на област Източна Македония и Тракия, е констатирано, че продуктите са негодни за консумация и представляват сериозен риск за общественото здраве, тъй като са транспортирани без никакво охлаждане.
Цялото количество е конфискувано и унищожено. На нарушителите са наложени предвидените от закона санкции както за претоварването на автомобила, така и за превоза на опасни за здравето храни.
От гръцката Независима агенция за публичните приходи съобщават, че проверките по пътната мрежа ще продължат. Целта е ограничаване на незаконната търговия, защита на общественото здраве и гарантиране на лоялната конкуренция.
Следете новините ни в :
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Борисов: Аз като станах за първи път премиер, нямаше мантинели (видео)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)