
Международната рейтингова агенция Fitch публикува съобщение на сайта си, според което суверенния кредитен рейтинг на САЩ остава на най-високото ниво „ААА”.
Прогнозите за рейтинга, както и преди, остават негативни.
Според агенцията основният мотив за потвърждаването на американския кредитен рейтинг е високата степен на развитие на американската икономика. Негативните прогнози от своя страна се дължат на предприетите от САЩ мерки по съкращаването на държавния дълг на страната.
Прогнозите на Fitch са, че през 2013г. и 2014г. ще има ускоряване на икономическото възстановяване на САЩ, като в средносрочна перспектива икономиката на страната ще нараства средно с 2,5% годишно.
Малко по-рано от Международният валутен фонд понижиха прогнозите за нарастването на БВП на САЩ през 2013г. и 2014г. на 0,1% в сравнение с оценката от април- съответно 2% и 2,3%.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Южноамерикански чай е причина за 6-те трупа от Петрохан, смята Тодор Тодоров
Младеж наръга момиче с нож във врата
Защо България е защитила руския олигарх Искандер Махмудов, пита ген. Атанасов
ДБ с предложения за по-нисък дълг и 3% дефицит още тази година