

Латвийски фермер затвори за автомобили земите си и с това блокира пътя Рокишкис – Илзенбергас, свързващ Литва и Латвия.
Пътят е ключов за двете държави. Местните власти от двете страни се споразумели да ремонтират своята част от шосето.
За разлика от съседката си, Литва изпълнила задълженията си. Вместо ремонт, от латвийската страна на пътя се появила табела, забраняваща преминаването на автомобили.
Причината за това била, че преди месец фермер си възвърнал погранични земи и Латвия все още не е договорила отчуждаването им.
Властите от община Рокишкис се оплакват, че преди ремонта не са били уведомени, че латвийската територия, през която преминава пътят, ще се обособи като частен имот.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
05.08 2012 в 15:54
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Котаракът Мишу, изчезнал на летището в Брюксел, бе върнат невредим на стопаните си след 17 дни
Проданов обиди Теменужка Петкова: Това, че сте си глътнали корема за моментна снимка, не Ви прави модел!
Нетаняху отхвърли споразумението на Съвета за мир, Израел няма да се изтегли от Газа
Правителството дава още 6 млн. евро на НС за изгубено дело
Русия бързо усвои украинската тактика с удари по логистични центрове