Евакуацията на ранени жители на Газа и на притежатели на чуждестранни паспорти през граничния пункт "Рафа" към Египет са преустановени от вчера, съобщи Ройтерс, като се позовава на служители по сигурността в Египет и на медицински източник.
Евакуацията е спряна след израелския удар в петък по линейка в Газа, използвана за транспортиране на ранени хора, твърдят източниците.
Камионите с помощи все още могат да преминават към анклава.
За разлика от предишните дни днес граничните власти на Газа не публикуваха списък на одобрените притежатели на чуждестранни паспорти и зависими от тях лица.
Катар, който играе основна роля в споразумението за предоставяне на хуманитарна помощ и в преговорите за освобождаването на заложници, заяви, че прави всичко възможно да възобнови работата на важния граничен пункт, но не определи срок, в който той ще заработи отново.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро