
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган заяви днес, че почти всички скандинавски страни са се превърнали в "гнезда на терор“ и повтори заплахата си да блокира членството в НАТО на Финландия и Швеция, ако двете страни не спазят обещанията, дадени на Анкара във връзка с тероризма, предаде агенция Ройтерс, цитирана от БТА.
Финландия и Швеция подадоха молби за членство в НАТО в отговор на нахлуването на Русия в Украйна, но се сблъскаха със съпротивата на Турция, която обвини двете страни, че подкрепят групировки, които Анкара смята за терористични, припомня агенцията.
Миналия месец трите държави подписаха споразумение за отмяна на ветото на Анкара в замяна на ангажименти в борбата с тероризма и износа на оръжие.
Говорейки пред репортери по време на полет от Техеран, Ердоган заяви, че почти всички скандинавски страни, включително Норвегия, са се превърнали в "гнезда на терор", като добави, че съюзниците в НАТО - Германия, Нидерландия, Франция, Италия и Великобритания, също позволяват на групировки, които Турция смята за терористични организации, да се движат свободно, информира Ройтерс, като цитира текст, разпространен днес от турското президентство.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2878
1
20.07 2022 в 18:01
Почина кралицата на кънтри музиката Доли Партън
Украйна: Няма да мобилизираме жените
Как Миндя стана селото на рок музиката (видео)
Концертът на Кание Уест в Русия е пред провал, но голяма част от билетите вече са разпродадени
Асен Василев: Заблуда е, че имаме ниска производителност и МРЗ не бива да расте