Европейската комисия предава Полша на Съда на ЕС заради предполагаеми нарушения на независимостта на Върховния съд на страната.
Еврокомисията реши да предаде Полша на Съда на ЕС поради нарушенията на принципа на съдебната независимост, породени от новия закон на Варшава за Върховния съд", се казва в изявление на ЕК. Брюксел настоява за издаването на временни насоки до постановяването на окончателно решение.
С промените, въведени от Варшава, пенсионната възраст на върховните съдии в страната бе намалена от 70 на 65 години, с което 27 от 72-мата съдии в органа бяха предсрочно отстранени от длъжност.
Затова ЕК настоява Съдът на ЕС да се произнесе възможно най-скоро.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен