Датската кралица Маргрете Втора довери, че през петдесетте и една години, откакто е на трона, е виждала много световни лидери, но никога няма да забрави един от тях: руския президент Владимир Путин, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Тя се е срещала с Путин два пъти - по време на държавното си посещение в Русия през 2011 г. и при отбелязването на 70-ата годишнина от десанта в Нормандия три години по-късно.
"Не съм виждала толкова студени очи никога през живота ми", каза 82-годишната датска кралица за руския президент в публикувано днес интервю.
Маргрете Втора заяви още пред датския седмичник "Векендависен", че следи отблизо новините за войната в Украйна. Изпитвам страхопочитание пред издръжливостта на украинците, отбеляза тя и определи украинския президент Володимир Зеленски като "точния човек в точния момент".
Датската кралица похвали реакцията на Европа, включително доставката на тежки танкове "Леопард" на Киев.
Следете новините ни в :"Путин смяташе, че може да разкъса цяла Европа, но ни обедини", каза тя в заключение.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
5
18.02 2023 в 11:39
12392
3
17.02 2023 в 21:42
2985
2
17.02 2023 в 21:31
3015
1
17.02 2023 в 21:08
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Роднина, милиционер, роднина, милиционер: Новият шеф на НДК е съпруга на зам.-шеф на НС
Горещата вълна в Европа взе над 1480 жертви в Нидерландия и Франция
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов