Властите в Дания съобщиха в неделя, че газопроводът "Северен поток 1" също е спрял да изпуска газ. Това стана ден след като официални лица заявиха, че спуканите тръби на "Северен поток 2" са спрели да изпускат газ, съобщи БТА.
Компанията "Норд Стрийм" (Nord Stream AG) информира Датската агенция по енергетика, че сега изглежда е постигнато стабилно налягане в тръбите на "Северен поток 1".
"Това показва, че изпускането на газ от последните два теча също е приключило", съобщи днес датската агенция в Туитър.
Подводните взривове, които повредиха газопроводите "Северен поток 1" и "Северен поток 2" тази седмица, доведоха до огромни изтичания на метан. Според скандинавските разследващи взривовете са били свързани с неколкостотин килограма експлозиви.
В петък руският президент Владимир Путин обвини Запада, че саботира построените в Русия газопроводи - обвинение, което САЩ и техните съюзници категорично отричат.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни