

Четирима цивилни бяха убити, а други петима пострадаха в Донецк при възобновени боеве в Източна Украйна, съобщи РИА Новости.
Минометен снаряд уцелил пътнически автобус и е убил най малко един човек в град Донецк в Източна Украйна. Според данни на агенцията изстрелът е дошъл от поделение на украинската армия. Жертвата е жена.
Черната статистика включва още трима убити цивилни граждани и петима пострадали при възобновяването на конфликта в източния украински град Донецк, който се намира под контрола на сепаратистите, предаде AFP.
Инцидентът се случва ден след като възобновени боеве в източната част на Украйна разклатиха примирието между Киев и проруските сепаратисти.
През изминалия уикенд най-малко шестима загинаха, а екип наблюдатели беше обстрелван със снаряди.
Примирието между Киев и проруските бунтовници започна на 5 септември и беше стабилно въпреки спорадичните прояви на насилие.
Украинският парламент прие днес законопроект, внесен от президента Петро Порошенко, според който дава правото на Донецката и Луганската народни републики право на самоуправление за 3 години. Законопроектът включва още защита на руския език и амнистия за бунтовниците.
Лидерът на бунтовниците в Донбас Андрей Пургин отхвърли решението на украиснките власти и обяви, че Донецкият басейн вече не е част от Украйна.






























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17.09 2014 в 21:41
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.09 2014 в 21:41
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.09 2014 в 16:40
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Дронопадът по Черноморието продължава. Днес откриха още 3
Свързана с първия вицепремиер на Русия верига бензиностанции е пред фалит
Прокуратурата иска постоянен арест за още 3-ма за убийството на Младежкия хълм в Пловдив
Велосипедисти излизат на протестно шествие тази вечер
Грешка при попълването на документи е спасила българка от смърт при наводнението в Непал
Нивото на Дунав се повиши в почти целия българския участък
Броят на жертвите при наводненията в Непал достигна 472