Британският крал Чарлз Трети ще приеме президента на САЩ Доналд Тръмп на държавно посещение по-късно тази година, потвърди Бъкингамският дворец, цитиран от Ройтерс.
Тръмп e приел поканата през февруари, с което ще стане първият избран съвременен политически лидер, приет на две държавни посещения от британски монарх.
Великобритания обаче не е определила дата за визитата, която ще отбележи близките връзки между двете страни и ще бъде отбелязана с помпозност и пищност.
"Негово величество познава президента Тръмп от много години и очаква с нетърпение да приеме него и първата дама по-късно тази година", заяви източник от двореца.
Държавните посещения във Великобритания обикновено включват разходка с карета из центъра на Лондон и пищен банкет.
Миналата седмица "Manu Regia" - официална покана, която сигнализира началото на официалното планиране - е била връчена на Белия дом от британски представители, като ще последва потвърждение за точните дати на визитата.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3146
1
25.06 2025 в 15:20
Посланията от плакатите на протеста (галерия)
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Второ и последно отворено писмо до Бойко Борисов
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Студентите от НАТФИЗ вече протестират