Заподозрян автокрадец в Лондон се изкашлял в лицето на полицай, твърдейки че е заразен с COVID - 19, за да избегне претърсване на улицата. 55-годишният Адам Луис е осъден на 6 месеца затвор за ужасяващото си поведение, съобщиха АФП и БТА.
Това е първата произнесена в британската столица присъда по свързан с коронавируса инцидент, в който е замесен униформен, се казва в изявление на местната полиция.
Минувач предупредил полицая, че Луис се опитва да отваря коли в квартал Уестминстър, и затова поискал да го обискира.
Тогава Луис извикал на полицая: Имам COVID! Сега ще ти се изкашлям в лицето и ще го пипнеш и ти!. След това той нарочно се изкашлял срещу полицая и се опитал да го наплюе и да го ухапе, уточняват от полицията.
Той е бил задържан за опит за нанасяне на тежка телесна повреда, след което съд в Лондон го осъди на 6 месеца затвор за нападение над служител на силите на реда.
Това беше ужасяващ инцидент и ние твърдо ще реагираме на такова недопустимо поведение", заяви главен полицейски комисар Хелън Харпър, която отговаря за Западен Лондон.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни