Братът на пакистанската блогърка и модел Кандил Балоч призна, че е извършил "убийство на честта" - убийството на даден член от семейството, извършено от друг член на същото семейство, мотивирано от убеждението, че жертвата е опетнила честта на рода.
Мохамед Васем призна, че е е дал таблетка на сестра си в семейния им дом, след което я е удушил.
26-годишната блогърка стана известна в страната със "скандалните" си за Пакистан публикации в социалните мрежи и снимки по бански - наричаха я "пакистанската Ким Кардашиян".
"Не съжалявам", е заявил той пред журналистите на пресконференция, организирана от полицията рано сутринта в неделя.
Убийството шокира мюсюлмански Пакистан.
Повече от 500 души - повечето от които жени - умират в Пакистан всяка година при "убийства на честта".


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов