Близо 900 са ранените след сблъсъците в Каталуния

OFFNews 02 октомври 2017 в 15:16 2793 0
Близо 900 са ранените след сблъсъците в Каталуния

893 души са потърсили медицинска помощ след сблъсъците заради референдума в Каталуния, обявиха каталунските власти. 

Четирима души са пострадали сериозно, но състоянието им е стабилно, обявиха те, цитирани от Ройтерс и БТА. 

Испански полицаи опитаха да спрат гласуването на референдума, като изземаха урните с бюлетините, а в Барселона стреляха с гумени куршуми. 

Полицаите нападнаха и каталунските пожарникари, които пазиха с телата си гражданите, решили да гласуват на референдума за независимост.

В някои райони на Каталуния фермери използваха трактори и друга селскостопанска техника, за да блокират пътя на полицията.

Мадрид обяви референдума за незаконен и дори посочи, че ще отмени временно автономията на Каталуния, ако парламентът обяви независимост. 

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
X

Изгоря търговийката. Руснаците плачат и проклинят СВО. Фронтова линия с Камен Невенкин 22.07.26