Издирването на оцелели под руините на сгради в пометените от торнада 6 американски щата продължава, броят на жертвите им расте - предава Би Би Си. Потвърдена е смъртта на 94 души, 80 от които са в Кентъки, мнозина са работили във фабрика за свещи, когато ги е връхлетяла стихията. Десетки се водят изчезнали.
Губернаторката на най-засегнатият щат Жаклин Колман прогнозира, че окончателният брой ще надхвърли 100 и определи торнадата като "най-смъртоносните в историята на Кентъки", пише БТА. Президентът Джо Байдън обяви бедствено положение в щата.
В петък САЩ бяха връхлетени от около 30 торнада.
Разрушени са цели градове. В руини са превърнати сградите на площ от стотици километри.
Следете новините ни в :






























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен