Бившият грузински президент Саакашвили към Христо Грозев: Помогни ми

OFFNews 05 January 2023 в 08:27 7619 6
Саакашвили
Михаил Саакашвили.

Бившият президент на Грузия Михаил Саакашвили, който в момента е в затвор в родината си, се обърна към разследващия журналист Христо Грозев с молба да разследва отравянето му и евентуалните корупционни връзки между Русия и сегашното грузинско правителство.

Той написа писмо до българина, което беларуският опозиционен проект Некста публикува.

"Скъпи Христо, отдавна съм почитател на твоята работа, но никога не съм мислил, че един ден ще ми се наложи да се обърна към теб за помощ. Както вие може би знаете водеща американска лаборатория и известен токсиколог в Ню Йорк установиха, че съм бил отровен в затвора през март тази година. През март бях много болен, висока температура, повръщане, силно изпотяване, главоболие. Тестовете за Covid бяха отрицателни. Оттогава здравето ми не се е подобрила. Затворническите власти трябваше да ме прехвърлят в болница, където лекарите веднага заподозряха отравяне. Администрацията забави колкото се може повече така че в кръвта да не останат следи от отравяне. За тяхно нещастие и по-късно има следи от отрова. В косата и ноктите ми беше открита отрова от тежки метали", пише Саакашвили в писмото си до Христо Грозев.

Българският журналист управлява екипа на "Белингкат", който публикува редица разследвания, които компрометират режима на Путин. Наскоро Грозев бе обявен за издирване от руските власти, а днес се очаква той да говори пред българския парламент по този повод.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    -7757

    6

    евроатлантик

    05.01 2023 в 10:41

    Поласкан съм от високата ти оценка "Маслинке", но не мешай субстанциите!

    24373

    5

    dolivo

    05.01 2023 в 10:34

    еврьото разкошно се изака , ово е коментар

    3000

    4

    Рашистан-WC

    05.01 2023 в 10:33

    евроатлантик, бай Пешо от Перник 7 са две руски мурзилки. Промитата паплач, си прави профили и тук.

    -7757

    3

    евроатлантик

    05.01 2023 в 10:07

    Ха-ха-ха-ха-ха! Този палячо що ни си стоя при циркаджията в Киев, а бега по покривите? Май работата беше "събрали се два дявола"? Нека сега реве на Христо Спасител! Ха-ха-ха-ха-ха...

    -2840

    2

    Работодателя им е общ, нормално да пише на колегата :)). Тоя не беше ли вече украинец по паспорт?!

    2985

    1

    Джендо Джедев

    05.01 2023 в 08:40

    Току-виж рашките намерили нацисти и в Грузия. А, да, и наркомани. :D
     
    X

    Карл Бушби - човекът, който 27 години върви към дома си и обиколи света пеша