Бившият австрийски канцлер Себастиан Курц обяви, че се оттегля от политиката, съобщават австрийски медии.
Курц подаде оставка като канцлер на 9 октомври тази година след обвинения в корупция. В средата на ноември имунитетът му бе свален и така бе проправен път на разследването.
В коментар на решението си той е посочил, че иска да прекара повече време със сина си, който се роди през ноември.
35-годишният лидер бе канцлер между 2017 и 2019 година и после между 2020 и 2021. След като напусна канцлерския пост, той остана начело на консервативната Народна партия (ÖVP).
Курц и група негови поддръжници са обвинени, че са използвали държавни средства, за да получат благоприятни социологически резултати, съдействали за издигането му начело на партията и до канцлерския пост.
Той е обвинен и в неверни твърдения пред парламентарно разследване по отделен скандал, свързан с бивш коалиционен партньор.
Себастиан Курц отрича всички обвинения.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5000
1
02.12 2021 в 14:42
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци