Бившият италиански премиер Силвио Берлускони анонсира създаването на ново обществено движение, обединяващо умерените сили в страната, съобщава Sputnik.ru. Ръководител обаче няма да бъде Берлускони, а негов приемник, поясни италианският политик.
„Това ще бъде движение, което ще обхваща всички умерени италианци. Но няма да го ръководя аз, а мой приемник. Има двама или трима души, които могат да заемат моето място на лидер на движението“, заяви в интервю за телевизионен канал бившият премиер на Италия.
Междувременно Берлускони продължава да изпитва затруднения с един от печелившите си бизнеси - италианският футболен клуб "Милан". От месеци бившият премиер търси нов партньор в Китай и Тайланд, но до сделката, за която медиите се надпреварват да спекулират, не е осъществена.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"