Белгийско летище затвори след сигнал за бомба в самолет. Три полета до България са отложени

Пътниците от засегнатия самолет на "Райънеър" все още са на борда

OFFNews 13 май 2025 в 14:49 1263 0
Ryanair Boeing 737-8AS

Снимка Wikipedia

Ryanair Boeing 737-8AS

Белгийското летище Шарльороа бе затворено днес по обед след сигнал за бомба, съобщиха местни медии, предаде БТА.

За неопределено време е отложено изпълнението на полетите за деня, сред които има два от и до София и един от и до Варна, показва справка в сайта на аерогарата.

По първоначални данни е бил получен сигнал, че на борда на самолет, кацнал от Португалия, има взривно устройство.

Службите по сигурността са насочили самолета за проверка встрани от движението, без да се прекъсва обработката на останалите полети. По-късно бе съобщено, че полетите се преустановяват до второ нареждане.

Пътниците от засегнатия самолет на "Райънеър" все още са на борда.

Според непотвърдена официално информация в медиите е възможно взривно устройство да е пренасяно от един от 166-те пътници в самолета.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    X

    ДА ПОГОВОРИМ ЗА ПАРИ: Тръмп и митата: Как промениха световната икономика? (епизод 3)