
На сайта на Министерство на външните работи вече има услуга за електронно вписване на хората, които пътуват за Турция.
„Уведомихме и помолихме българските граждани да се регистрират на сайта на МВнР. Там има електронна услуга, която се нарича „Пътувам за”, но създава възможност българските посолства и консулства да реагират много бързо при евентуални проблеми”, коментира в парламента външният министър Даниел Митов.
Той уточни, че е добре българите да се уведомяват за обстановката във всяка една държава, за която пътуват или преминават през нея.
Митов добави, че българското дипломатическо представителство в Турция е в готовност да реагират във всеки един момент.
При атентата на летище „Ататюрк” в Истанбул няма данни за пострадали българи. Имало е случаи само, в които българи не са могли лесно да се свържат с роднините си, но връзката между тях вече е осъществена.
Големите фирми в България вече забраниха на служителите си, които често пътуват, да минават през Турция.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27668
2
30.06 2016 в 11:22
Например?
Пеше и на кон може ли?
Разбира се че конят трябва да е подкован антитерористично.
21614
1
30.06 2016 в 10:35
Защо Индия се отказа да купува руските изтребители Су-57
Израел отхвърли плана на Тръмп за Газа
Българска компания участва в трансфер на ракети и боеприпаси от Турция за Украйна
Външната министърка насрочи среща с украинската посланичка заради дрона
Радев призова чуждите политици да не бързат да заклеймяват страната ни в антисемитизъм
''Зиг Хайл'' и Румен Радев
''Зиг Хайл'' и Румен Радев