Паметникът на мира в Хирошима, посветен на жертвите от атомните бомбардировки в края на Втората световна война, осъмна осквернен.
Мемориалният комплекс е надраскан с графити и надпис "Локо София".
Японският телевизионен канал ANN News посвети репортаж на скандалния случай и съобщи, че полицията вече разследва случая.
"С възмущение посрещнахме новината за хулиганската проява срещу Паметника на мира в Хирошима. Намираме за възмутително и крайно неуместно изразяването на футболни пристрастия върху този световен паметник на културата на ЮНЕСКО в памет на жертвите на ядрените бомбардировки. Категорично осъждаме посегателството и поднасяме извинения на приятелска Япония" - коментираха във вторник вечерта от българското външно министерство.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15372
2
17.10 2018 в 14:44
15571
1
17.10 2018 в 09:49
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск