Азербайджан ще изтегли дипломатите си от Иран от съображения за сигурност, обяви днес министърът на външните работи Джейхун Байрамов, цитиран от Ройтерс.
Байрамов уточни, че Азербайджан ще евакуира служителите от посолството в Техеран и от генералното консулство в Табриз.
Вчера ирански безпилотни апарата навлязоха във въздушното пространство на Азербайджан и раниха четирима души в автономната област Нахичеван.
Азербайджан отправи остро предупреждение, че подготвя ответни мерки.
"Няма да толерираме този непровокиран акт на терор и агресия срещу Азербайджан", заяви президентът Илхам Алиев на заседание на Съвета за сигурност.
Иран, който има значително азербайджанско малцинство, отрече да е атакувал съседа си.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел