Американският щат Мейн стана първият в САЩ, забранил опаковките от стиропор (полистирол), след като губернаторът на щата Джанет Милс подписа нов закон с мярката.
Той влиза в сила от 1 януари 2021 година и забранява на ресторанти, доставчици на храна, кафенета и хранителни магазини да използват този вид опаковки, защото не могат да бъдат рециклирани в Мейн.
В много американски щати тече дебат за забраната на полиетиленови торбички и други продукти от пластмаса. Ню Йорк и Калифорния забраниха торбичките за еднократна употреба.
Щатът Мериленд също одобри закон за забрана на опаковките от стиропор, но той все още не е подписан от щатския губернатор.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол