Всички имат право да се чувстват напълно разочаровани, защото изведнъж България се появява сега и иска още нещо. Казах на Зоран Заев, че се надявам, че няма да поискат да се наречете Западна България, защото тогава пак ще трябва да преговаряте с гърците, заяви днес в Скопие албанският премиер Еди Рама.
Шеговитият му коментар е по повод решението на България на заседанието на Съвета "Общи въпроси", с което Северна Македония беше спряна за начало на преговори за членство с ЕС. Заради българското решение Албания също трябва да изчака, защото върви в пакет със Северна Македония.
Ще трябва да изчакаме отново, но ще продължим да правим същото и ще разчитаме на себе си, а не само на това, което Брюксел казва, заяви Рама, който днес е в Скопие на икономически форум и там се срещна със Зоран Заев.
Трябва да разчитаме на собствената си енергия, да направим всичко възможно: да обединим целите си в обща цел, народите си - в един народ, държавите си - в една зона, където няма да има ограничения в сътрудничеството, коментира още албанският премиер.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5010
7
24.06 2021 в 16:41
7015
6
24.06 2021 в 11:55
7005
5
24.06 2021 в 10:46
5017
4
24.06 2021 в 10:22
обезличаване българскии идентитет, култура и самобитност, крадците на възродителите ни, на борците ни за освобождение на България, представяйки ги за техни, също нямат място в Европа!!!
4806
2
24.06 2021 в 06:45
3105
1
23.06 2021 в 19:40
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря