9300 нелегални мигранти опитали да преминат от България в Сърбия, но са били спрени от съвместните военно-полицейски сили на съседката ни. Мигрантите са заловени в рамките на два месеца и половина - от средата на юли до момента.
Това съобщи сръбският министър на отбраната Зоран Джорджевич, цитиран от "Франс прес".
За този период военните са хванали и 53-ма трафиканти.
Сръбският правосъден министър Нела Кубурович обяви, че правителството планира да увеличи наказанията за трафикантите на хора.
Съвместните военно-полицейски сили в Сърбия бяха създадени на 16 юли. Причината е, че хиляди мигранти се опитват да стигнат до Централна и Западна Европа през Сърбия.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие