Бойци нападнаха училище за акушерки в град Джалалабад, Афганистан, убиха двама охранители, шофьор и раниха най-малко 8 други.
Нападателите задействали експлозиви и открили стрелба. Заложили взривни устройства и по улиците край комплекса, разказват очевидци пред AFP.
След шест часа и половина афганистанските сили за сигурност са успели да си върнат контрола. Единият нападател е бил убит от служител на силите за сигурност, другият е загинал, когато задействал експлозиви, предаде Би Би Си.
В атакуваната сграда е имало 67 ученички и персонал. Те са освободени и за здрави.
Никой не е поел отговорност за атаката. Талибаните отрекоха да имат нещо общо с нея.
Нападението започнало към 11:30 ч. местно време и приключило около 18.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни