21 са вече жертвите на ураганните ветрове, които втори ден бушуват в някои части на САЩ, съобщава Chicago Tribune.
В неделя в централните и южни щати на страната се разразиха свирепи бури, които отнесоха цели квартали в някои градове. Най-много загинали имаше в неделя, когато торнадото удари Арканзас и Оклахома. В понеделник вечер броят на потвърдените жертви достигна 20 души.
В понеделник най-засегнат от бурите бе щатът Мисисипи, където властите потвърждават смъртта най-малко на един човек.
Ветровете засегнаха родния град на Елвис Пресли – Тупело, където преобърнаха автомобили и нанесоха щети върху редица домове. Между 20 ч. и 01 ч. местно време жителите на града останах без ток.
Десетки души в Мисисипи останаха без ток и потърсиха убежище в местните приюти.
По данни на властите ураганните ветрове се придвижват наизток.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29.04 2014 в 09:23
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други