11-годишно момче от Украйна съвсем само премина границата със Словакия, съобщават медиите в страната.
Според словашкото вътрешно министерство детето носело само найлонова торбичка с паспорт и имало написан с химикал телефонен номер върху ръката си.
Родителите му са били принудени да останат в Украйна.
„Доброволци се погрижиха за детето, стоплиха го и му дадоха храна и напитки“, съобщават от словашкото министерство на вътрешните работи.
„Благодарение на номера на ръката му и на лист хартия в паспорта си, момчето успя да се свърже с близките си, които по-късно ще дойдат за него. Историята завърши щастливо”, обясняват граничарите.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни