Премиерът Росен Желязков обсъди с американския президент Доналд Тръмп стратегическото партньорство между България и САЩ.
"Стратегическото партньорство между България и САЩ е ключово за възходящото развитие на отношенията ни", заяви Желязков пред Тръмп в Ню Йорк.
Премиерът участва в традиционния прием, даван от американския президент по повод сесията на Общото събрание на ООН.
В рамките на краткия им разговор Желязков посочи енергетиката и отбраната като едни от най-важните области, в които САЩ и България бележат исторически успехи и с ускорени темпове задълбочат сътрудничеството си.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3090
6
28.09 2025 в 02:16
https://www.facebook.com/photo?fbid=122185266884362362&set=a.122107339526362362
-280
5
27.09 2025 в 17:51
2878
4
27.09 2025 в 17:18
За съжаление, не сме толкова стратегически важни за конфликта между Камбоджа и Армения, който също бил спрян от него.
https://www.youtube.com/watch?v=0wdzdqi2Rvw
3090
3
27.09 2025 в 15:40
Абе кое е това стратегическото партньорство, че аз нямам спомен, освен да се кланяме на ''другаря'', в какво се изразява в износа на кисел мляко ли??
-280
2
27.09 2025 в 12:38
-1243
1
27.09 2025 в 09:36
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци