Веригата Raffy Bar & Gelato се обяви за т.нар. "санитарен кордон" около депутатите, които искат 20% ДДС за бранша. Това посочиха от Raffy във фейсбук страницата си чрез колаж.
"Обединяваме се в Национална инициатива на заведенията в България- "Санитарен кордон"! Депутати от тези формации НЕ са добре дошли в нашата верига заведения!"
От Raffy Bar & Gelato визират депутати от "Продължаваме промяната - Демократична България", "Има такъв народ" , МЕЧ, "Алианс за права и свободи" на Ахмед Доган, които заговориха за връщане на ставката от 20% ДДС за ресторанти и заведения.
Няма никаква причина заведенията да продължават да работят с преференциалната ставка, въведена някога като антикризисна мярка. Всеки, който твърди обратното, се опитва просто да си направи печалбите на гърба на държавата. Което всъщност означава - на гърба на българските данъкоплатци. Да не говорим, че заведенията така и никога не смъкнаха цената за крайния потребител, дори и при намалената данъчна ставка. Напротив - цените единствено растат, а “сметката” за това я плащат гражданите, и то двойно - веднъж като клиенти, които реално плащат ресторантския ДДС, и втори път като данъкоплатци, които губят от невлизащите в бюджета 11%, коментира депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев във Фейсбук.
Намалената ставка на ДДС от 9% беше въведена като антикризисна мярка по време на пандемията от COVID-19. Макар че ограниченията заради заразата отпаднаха отдавна, ставката не беше променена.
Инициативата за връщане на ставката от 20% е на бившия финансов министър Асен Василев. Тя бе лансирана още през януари 2024 година, но това бе отхвърлено от депутатите от ГЕРБ.
Отпадане на нулевата ставка на хляба и възстановяване на стандартното ДДС облагане е предложено в проектобюджета за 2025 година.















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1420
25
16.12 2024 в 09:58
2030
24
15.12 2024 в 21:14
8842
23
15.12 2024 в 20:37
12392
22
15.12 2024 в 19:37
24373
21
15.12 2024 в 18:41
за да се появят читави уважаващи клиента ресторанти
На мен ми се налага 20% ДДС, тоя откъде накъде освободен?
айде геч
2920
20
15.12 2024 в 18:39
Знаеш,че е пълно с кифли и кифльовци за които е важно да се пльоснат на Витошка и не им пука колко и за какво плащат..
23485
19
15.12 2024 в 18:34
2920
18
15.12 2024 в 18:22
Абсолютно никога не съм стъпвал,а и нямам намерение.
Наглоста му е по-голяма и от глупоста му
3900
17
15.12 2024 в 18:20
9% ДДС откъде-накъде ?
7450
16
15.12 2024 в 18:08
Здравомислещ
"Хайде сега ние в отговор"
Дами и господа, в коментарите си имам депутат под прикритие :)
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие