Два автомобила на жена, бореща се срещу незаконни постройки в столичния квартал "Филиповци", са били подпалени в квартала, след като е получавала заплахи от няколко месеца, съобщава "Нова телевизия".
По думите на Силвия Йорданова заплахите идват от мъже, с които има конфликт от дълго време, защото се бори срещу незаконното строителство. Според нея именно затова са запалени двата ѝ автомобила.
"Искаме само да се спазва законът и редът в гетото до квартала ми. В него е пренаселено, с над 10 000 незаконно пребиваващи, които строят незаконно, използват питейната вода, направили са огромно бунище и като квартал имаме много проблеми заради тях. Агресират, ако им направиш забележка. Лицата, извършили палежите, са платени, не са тези, които ме заплашват. В деня преди случилото се направихме две статии по повод факта, че кметският наместник е подсъдим, а и има много нарушения във времето. Освен това не сме съгласни ресторант в квартала ни да бъде взет от хора от гетото. Имаме и случаи на побои на детските площадки", разказва Силвия Йорданова.
Тя е подала над 30 жалби на отговорните институции, но резултат няма. Силвия твърди, че от район "Люлин" пренебрегват поддръжката на "Филиповци" за сметка на гетото.
Заместник-кметът на район „Люлин“ Георги Гочев обясни, че жалбите срещу незаконното строителство са натрупани във времето.
"МВР да предприеме незабавни мерки срещу палежите на автомобили. Незаконните постройки се разрастват през последните 20 години, кметът на района е наредил да спрем това. За сигналите на г-жа Йорданова са започнати преписки. Кварталът няма чак толкова незаконно строителство. За да се реши проблемът, е нужен цялостен ангажимент на държавата и отговорните институции. Не можем да премахнем гетото, както е създадено, трябва да се осигурят жилища на хората", смята Гочев.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
14
27.12 2025 в 12:31
имаме хубав прираст напоследък, дано не е само бай Мангал.
7450
13
16.12 2025 в 07:38
-8795
12
15.12 2025 в 17:11
7450
11
15.12 2025 в 15:53
-8795
10
15.12 2025 в 15:47
7450
9
15.12 2025 в 15:04
-8795
8
15.12 2025 в 15:00
-8795
7
15.12 2025 в 14:59
-1243
6
15.12 2025 в 13:13
6789
5
15.12 2025 в 11:46
Сега има свобода на придвижване.
"Кварталът няма чак толкова незаконно строителство."
Не е въпросът в това, колко е незаконното строителство. А в това, че го има, че някой не си е вършил работата по контрол да няма и да е взимал мерки срещу него.
Има ли наказани служебни лица за това? Осъдени?
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци