Със заповед на служебния министър-председател Димитър Главчев от длъжността заместник-министър на транспорта и съобщенията е освободен Борис Герасимов, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет.
Освобождаването става по искане на Борис Герасимов, посочват от правителствената информационна служба.
Борис Герасимов бе назначен на поста на 31 януари 2024 г.
Той е магистър по електроника и автоматика в Техническия университет – София. В периода 2018 – 2022 г. е бил директор на дирекцията „Информационни и комуникационни технологии“ в Министерството на образованието и науката. Преди това 17 години е заемал длъжността ръководител направление „Информационни и комуникационни технологии“ в Националната професионална гимназия по прецизна техника и оптика „М. В. Ломоносов“ в София. Герасимов има дългогодишна кариера като преподавател и лектор в областта на компютърните мрежи и архитектури, а така също и като експерт в Националната агенция за професионално образование и обучение.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец