Взеха книжката на Явор Божанков

OFFNews 06 April 2026 в 15:55 6662 9
Явор Божанков

Снимка БГНЕС/АНТОН СТАНКОВ

Явор Божанков

Полицията в Горна Оряховица е докладвала депутата от ПП-ДБ Явор Божанков на Софийската градска прокуратура за неподчинение при полицейска проверка, съобщи Нова тв.

В събота през нощта кола, собственост на депутата, е била засечена да се движи в родния му град Горна Оряховица. Навлязла е в забранена улица и при сигнал от патрул да спре, автомобилът е продължил пътя си. Впоследствие полицаите виждат народния представител да оставя колата си в друга улица и да продължава да се движи пеш.

Заради имунитета, който Божанков има като народен представител, патрулиращите нищо не могли да предприемат, но събраните данни за неподчинението, включително и записи от боди камери, са предоставени на СГП, тъй като тя е компетентна при разследване на депутати.

По-късно в неделя Божанков е направил самопризнание, че докато шофира, не е изпълнил полицейско разпореждане - да спре за проверка. Книжката му е отнета за три месеца. Делото е вече в СГП.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    14053

    9

    Цветан Радев

    07.04 2026 в 05:22

    За да не спре, най вероятно е бил и почерпен.

    -85

    8

    781000

    06.04 2026 в 21:56

    ще я добиеш тази представа - на 19ти, когато пак ще се ти виновни някакви пъртви души, отишли "за гъби".

    -85

    7

    781000

    06.04 2026 в 21:55

    Джендър, нямаш си и на представа колко смешни и жалки ставате. Но съвсем скоро ще

    2985

    6

    Джендо Джедев

    06.04 2026 в 21:40

    stanimir_13,

    Абсолютно! Много голяма червена точка за Божанков, чиста проба PR щета.

    10599

    5

    stanimir_13

    06.04 2026 в 19:35

    Когато си лидер, всяка твоя проява е важна. Когато се бориш за правосъдие, не може да си позволяваш подобни волности.

    2985

    4

    Джендо Джедев

    06.04 2026 в 19:33

    78100,

    За Божанков щеше да нбяма закони ако се беше измъкнал. А той не само, че не е, ами си е признал вината. Та бягай да плюеш някъде другаде!

    4978

    3

    autogentile

    06.04 2026 в 18:38

    ШОК!!! БоНба..!! Топ! Мега! А-у-у-у….
    Колко му трябва на българина- тоя влязал в забранена улица - ауу… ужас! Веднага 100 тояги на площада пред всички…

    Ония открадна милиарди - е, видял ли го е някой - не! ОК, пак гласуват за него астралопитеците …

    -85

    2

    781000

    06.04 2026 в 17:34

    Опааааа. Пак я оплескахме. Много тъжно е да си борец срещу мафията, когато за самия тебе няма закони.
    И 10% са ви много.

    3090

    1

    helper68

    06.04 2026 в 16:48

    а беши дипутат за пример.. :)))
     
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026