

Прогресивна България сигнализира за грубо нарушение на правилата на предизборната кампания в Пловдив. Представители на коалицията в Пловдив са установили, че на паркинга на търговски обект „Кауфланд“ в район „Тракия“, група лица разпространяват агитационни материали със съдържание, което може да въведе избирателите в заблуждение.
Разпространяваните материали съдържат името „Радев“ и номер на бюлетина 9, като създават невярна представа относно участниците в изборния процес. Върху материалите е използван и гербът на социалистическа България.
Всичко това представлява грубо нарушение на действащото изборно законодателство и недопустима злоупотреба с държавни символи за политическа агитация заявяват от коалицията.
Пловдивският координатор на “Прогресивна България” Ангел Стоев вече е подал официална жалба до РИК - Пловдив с искане за незабавна проверка, установяване на извършителите и предприемане на необходимите мерки за преустановяване на нарушението, съобщава Дарик.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4072
2
15.04 2026 в 23:06
Прочее, половината от хората в листите на Радев са свързани с Пеевски - прасето се кани да ви управлява през неговата парламентарна група.
2985
1
15.04 2026 в 22:58
Радев: Работим неуморно, докато някои ни атакуват от плажовете
Канчелов: Броят на жертвите от фентанил скоро ще достигне загиналите при катастрофи
Млада шофьорка се заби в дърво, гледала си телефона
Радев: Работим неуморно, докато някои ни атакуват от плажовете
Радев: Работим неуморно, докато някои ни атакуват от плажовете
Първан Симеонов: Йотова е шанс за управлението на Радев да се прелегитимира