Терзиев: Няма нито една администрация, която да е без ''гнили ябълки''

OFFNews 30 June 2025 в 18:23 2531 4
кметът на София Васил Терзиев

Снимка БГНЕС

Васил Терзиев

Продължават проверките на обществените поръчки, възлагани от направлението на Никола Барбутов и от районните кметове на „Люлин“ и „Младост“, заяви днес кметът на София Васил Терзиев.

Според него работата на вътрешния одит ще отнеме няколко седмици. "Предполагам, че няма нито една администрация, която да няма "гнили ябълки". Въпросът е какво правиш с "гнилите ябълки", за да не заразяват други", коментира Терзиев и съобщи, че изготвя списък с антикорупционни мерки, за които ще се наложат и промени в структурата и които трябва да дадат резултат.

"Това е битка, която аз не смятам да спирам да водя. За нас е много важно да има системна промяна. Защото ти колкото и да разчиташ хората да са чисти, това нещо може да се промени с времето, при определен натиск, при определени условия. За мен е важно да направим процес, който намалява възможността това да се случва. И ако се случи, да има механизъм това да стигне до компетентните органи", каза още Терзиев.

Най-важното според него е да се създаде нова структура – вътрешен инспекторат. Това, което в момента имаме като инспекторат, е по-скоро контрол на градската среда. Това, което трябва да имаме като вътрешен инспекторат, е звено, което се занимава точно с подобен тип сигнали. По-различна и добре развита процедура за whistleblowing (подаване на сигнали). Гражданите трябва да знаят къде отиват сигналите, да са сигурни, че те няма да бъдат разглеждани от същите тези хора, които може би са замесени и имат пряко отношение, да има чистота на целия този процес, посочи Терзиев.

На въпроса дали на него са давани задачи от политици и партии Терзиев отговори с въпрос: "Така, като ме гледате, според вас лесно ли ми се дават задачи?"

Той ще продължи да работи с всички районни кметове и общински съветници: "Докато сме на позициите, на които сме, ние трябва да работим заедно."

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    7914

    4

    Deciver

    01.07 2025 в 06:36

    Аз пък си мечтая за един работещ лифт. Мандата си мина в гранд стратегии, сега нови структури, приказки от пусто в празно. Нека да е със завишена цена нека да е фирмата на Баце, ама поне нещо да се свърши за тези 4 години, което да кажем ,че е на този кмет.

    2956

    3

    1215

    30.06 2025 в 20:45

    Прилича на оправдание на третокласник, защо не си е написал домашното- ми те другарко и другите нямат домашно.......

    -4585

    2

    Когато двете прасета , пеевски-простак, владеят Фермата Простакия , и когато подлеците свине от слугинажа на двете прасетата са мнозинство в кочината ..... се случва точно това ...... кал и воня облива от сутрин до вечер всичко мърдащо с помощта на придворните медии претъпкани с тъпи , продажни мисирки и мисири !

    Простакът трябва да умре !

    Да си го пожелаем !

    -1043

    1

    Октим

    30.06 2025 в 18:34

    Прав е, но лошото е, че всичко в държавата се управлява и регулира от сбирщините съставени само от гнили ябълки плюс две свини за разнообразие ...!!!