
Премиерът Бойко Борисов умело маневрираше между всички. Той смяташе, че ще може да надиграе всеки, за да прокара руските интереси. През третия мандат на ГЕРБ абсолютно нищо не е направено.
Това каза лидерът на “Републиканци за България” Цветан Цветанов, цитиран от БГНЕС.
“Трябва да се ограничим от политиканстването, защото с популизма, който наблюдаваме през последните години никой не решава проблемите. Необходим е политически и обществен консенсус, но когато няма политическа воля за това, няма как да се стигне до истината“, каза още председателят на РБ. Според него “държавата днес отсъства от реалните геополитически решения”.
“В днешното състояние на българския парламент, при тази конфронтация, няма кой да води смислен и задълбочен дебат по темите, които са свързани с националната сигурност и с хоризонта, който да очертае страната ни“, каза още Цветанов, цитиран от пресцентъра на партията.
Изграждането на „Републиканци за България” е сложна структура. Tя е за всички тези хора, които искат някаква нормалност и промяна, а през всички тези години не са намирали съответната алтернатива, за която да дадат своя глас. От тази гледна точка мисля, че повече ще бъдат непознати лица и непринадлежащи на старата формация, от която бях част преди време, но в същото време не съм обърнал гръб и не съм затворил телефона на всеки един, който е искал да подкрепи проекта „Републиканци за България“ и до скоро да е бил част от други политически формации от център-дясно“, заяви Цветанов.
“Тук говорим за възможността с проекта „Републиканци за България“ да очертаем хоризонта, защото днес в политически план виждаме какви са дебатите – те са много принизени и той не е политически, повече е махленски“, подчерта председателят на новосформираната партия.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
12177
2
24.10 2020 в 19:10
12362
1
24.10 2020 в 15:37
Последни коментари
alfakentavur
След срещата Си-Путин: Краят на войната не е близо
ob1
След срещата Си-Путин: Краят на войната не е близо
редовно четящ
За ужас на Кремъл: Лондон дава на Украйна снаряди с обеднен уран
редовно четящ
Депутати от ''Възраждане'' купиха 20 Тойоти за украинската армия. Ама японското ''Възраждане''
редовно четящ
Българка е екстрадирана в САЩ заради участие в криптоизмамата OneCoin
редовно четящ
Русия пак атакува с Шахеди, трима загинали и 7 ранени в Киевска област