Посолството на Съединените американски щати в София излезе с позиция във връзка с разрастващите се протести в страната.
В изявлението се казва:
"Правото на мирно събиране е основна демократична ценност. Демонстрациите и протестите са знак за цветущо и жизнено гражданско общество. Мирните протести са играли ключова роля в 244-годишната демокрация на Съединените щати. Всяка нация заслужава съдебна система, която е надпартийна и подвластна на върховенството на закона. Ние подкрепяме българския народ в стремежа му за повишаване на доверието в демократичната система и насърчаване на върховенството на закона в България. Никой не е над закона."
Пети ден продължават антиправителствените демонстрации у нас с основни искания за оставките на правителството и главния прокурор.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7118
8
14.07 2020 в 10:28
9712
7
14.07 2020 в 09:24
23158
6
14.07 2020 в 08:15
19874
5
14.07 2020 в 07:17
*апропо, #CoViD19 беше умело използван за потушаване на това движение в световен мащаб.
83938
4
14.07 2020 в 06:37
За щастие, в нашия вариант няма да разпъваме Иисус, а ше тричаме прасе.
26699
3
14.07 2020 в 06:28
6316
2
14.07 2020 в 04:47
Гошефф.....чуваш ли!!!!!!
15372
1
13.07 2020 в 22:53
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други