"Оставката на изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов е необходимата, но само първа стъпка. Отговорността оттук нататък е на Народното събрание, където с максимален консенсус да се реши въпросът с изтеклия мандат на Висшия съдебен съвет и да бъде избран нов достатъчно авторитетен състав, който да гарантира прозрачността на всички процедури, а това е работа и отговорност на политиците".
Това заяви Илияна Йотова пред журналисти, помолена да коментира подадената от Сарафов оставка.
„Ние, българските граждани, искаме правосъдие, което гарантира справедливост“, коментира Йотова.
Президентът изрази лично мнение, че доста отдавна е трябвало Борислав Сарафов да се оттегли от поста:
Следете новините ни в :„Трябваше да го направи, след като няма достатъчно аргументи за това оставане, при тези безкрайни дискусии дали е законно, или не е. Когато става въпрос за законност, по-добре беше да се оттегли и да отпуши този процес“.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1598
3
22.04 2026 в 20:40
-1243
2
22.04 2026 в 18:34
-4585
1
22.04 2026 в 17:05
Всяка сряда бяхме пред съдебната палата на протести ... Правосъдие за всеки !
Тази путинова марионетка и звук не издаде при резиденстването си , срещу завладяната държава !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов