"Да бъда премиер на България за мен бе начин да помогна на страната си", заяви в интервю за Си Ен Ен Симеон Сакскобургготски.
Според него кандидатирането му за поста на министър-председател е бил най-добрият начин да помогне на страната си след 50 години изгнание.
„Смятах, че това е най-добрият начин да помогна на страната си, което се и случи. Естествено, беше ми много приятно, че бях избран. Смятам, че направих доста неща, за да отлича България на картата в много отношения. Фактът, че монарх става премиер привлече вниманието на политическия свят към България. После помогна опитът ми в частния сектор и отношенията ми с много европейски личности. Това ни отвори много врати в усилията да получим членство в НАТО и, разбира се, в ЕС, което бе голямата цел“, допълни той.
Политикът допълва, че дори не е вярвал, че режимът тук някога ще падне и той ще се върне, като отбелязва, че би искал да знае причината за смъртта на баща му - цар Борис II. Той смята, че смъртта на царя не е причинена от обикновен инфаркт, както са заключили лекарите едно време, ами има и други причини.
„Моето лично виждане и убеждение бе, че не трябва да търся възмездие. Сега хората признават, че четирите години на моя мандат са били най-спокойните, най-предвидимите, годините без политическа и партийна дискриминация. Мисля, че това помогна много за започване на промените в обществото, защото преходът от тоталитарната система към пазарната икономика е много труден. Ето че 25 години по-късно ние не сме успели съвсем, това отнема време“, отбелязва още Сакскобургготски.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27.07 2015 в 12:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
27.07 2015 в 12:00
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.07 2015 в 17:17
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.07 2015 в 13:26
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.07 2015 в 10:56
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.07 2015 в 10:13
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.07 2015 в 07:44
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.07 2015 в 02:10
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.07 2015 в 00:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
25.07 2015 в 23:11
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие