Бойко Рашков обвини ГЕРБ и ДПС в прикриване на украинския строител КУБ на незаконния комплекс край Варна. Той припомни, че в предходния парламент на няколко пъти в дневния ред на комисията за службите е било включено изслушване на тогавашния и.ф. председател на ДАНС Деньо Денев относно дейността на "групировката КУБ", но нито едно изслушване не се е състояло.
По думите му това се е случвало миналата година от септември до края на декември, когато комисията беше под ротационното председателство на депутат от "Възраждане" - Златан Златанов. Според Рашков е възможно "Възраждане" да са имали изпреварваща информация.
"Всички заседания в частта на изслушването бяха бламирани от представителите на ГЕРБ и ДПС - нито веднъж ние не чухме Деньо Денев. Той се явяваше на заседанията и мълчаливо излизаше без да получим необходимата информация. Тогава нямах обяснение защо е било това поведение на колегите от ГЕРБ и ДПС, сега ми се струва, че се поизясняват причините за това, защото за да прикриваш една групировка, която строи на българска територия без необходимите строителни книжа, подсказва интереси на тези политически партии от групировката", каза в кулоарите на парламента Бойко Рашков.
Той попита как чужда фирма е дошла у нас и строи на българска територия без необходимите документи и направи сравнение с магистралите от времето на Борисов.
"Да не би това да идва от един друг малко по-сериозен пример, когато се "строеше" една магистрала без строителни книжа по времето на Бойко Борисов", продължи Рашков.
Луксозният жилищен комплекс край Варна е с общо 104 строящи се или вече построени сгради, като за нито една от тях няма издадено разрешение за строеж от общината. Комплексът е на обща площ от над 100 декара. Всичко започва още през далечната 2005 година, когато имотът е придобит чрез заменка и въпреки, че по закон не може да се променя предназначението на заменената земята, това е направено. 2023 е установено, че в границите на имота се извършва незаконна сеч и незаконно строителство.
Държавата вече се задейства по казуса с незаконното селище край „Златни пясъци”. Вчера (27.05) двама министри и един от заместник-министрите на вътрешните работи отидоха във Варна, за да разберат кой е допуснал строежа на 104 сгради. Кметът на града Благомир Коцев обвини предишните управляващи, а от екипа на Иван Портних отговориха - вината е на сегашния кмет.
Украинският инвеститор излезе с позиция по-рано през деня, в която изразяват силно възмущение от изявленията и неверните твърдения на местната администрация.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни