
Сайтът на Българското председателство на Съвета на ЕС 2018 вече е онлайн на адрес www.eu2018bg.bg.
Тъй като кирилицата е третата официална азбука в Европейския съюз, порталът на председателството е и на адрес ес2018бг.бг, запазен съвместно с Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията.
Страницата е на четири езика – български, английски, френски и немски, и е съобразена с нуждите на хората с увреждания.
Порталът е изграден от „Информационно обслужване“ АД е и по изискванията на Генералния секретариат на Съвета на ЕС. Цената на проекта е 69 900 лв. без ДДС.
Това е подготвителната версия на сайта. Той ще стане официална страница на председателството от 1 януари 2018 година, когато България поема поста от Естония. Порталът ще бъде основният източник на информация, свързана с Председателството, предназначена за журналисти, широката общественост, както и за практикуващи специалисти и експерти. Специално място на него е отделено за събитията от календара на Председателството. Страницата ще осъществява и връзката с акредитационната система, през която ще се регистрират делегатите и журналистите за събитията от високо ниво.
Сайтът ще дава възможност да се гледат пряко или на запис откритите дебати чрез лайвстрийминг. Достъпът до него ще бъде свободен, както и до всички публикувани статии, документи, прессъобщения, снимки и видеа. Към портала е разработено и мобилно приложение.
Сайтът на Министерството за Българското председателство на Съвета на ЕС 2018 вече е на адрес www.bg-eupresidency.gov.bg.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23293
2
02.12 2017 в 12:29
Последни коментари
Constanza
83-годишният Ал Пачино пак ще става баща заедно с 29-годишната си приятелка
Анализи
Д-р Ненков: Подадох оставка от ВМА, за да кажа, че президентът прилича на руски генерал, а Гешев е слаб актьор
Анализи
Д-р Ненков: Подадох оставка от ВМА, за да кажа, че президентът прилича на руски генерал, а Гешев е слаб актьор
qwertz
Петков: Радостин Василев не работи сам, той е инструмент на службите (обновена)
случайно прочетох
83-годишният Ал Пачино пак ще става баща заедно с 29-годишната си приятелка
cdk23
Красимир Вълчев за Николай Денков: Без собствено мнение, кукла на конци, провали се във всичко (коригирана)