Варварското унищожаване на паметници не е само опит за заличаване на историята, но и изостря силно общественото противопоставяне.
Това обяви президентът Румен Радев в първия си коментар за демонтирането на Паметника на съветската армия.
По думите му причината е, че разрушаването на един паметник води до отрицанието на друг.
"В момента е в ход агресивно настъпление срещу държавността, историята и паметта. Текат разрушително процеси, които насаждат разделение и нетърпимост", допълни Радев.
Според него тези, които посегнаха на символите на държавността – националния празник, българския флаг, и които се готвят да похитят Конституцията, днес режат историята парче по парче.
"Зрее дълбоко обществено възмущение, което неизбежно ще има политически последици. Нека никой не си прави илюзията, че българите няма да гледат безучастно посегателствата срещу нашата история. Което е реално и посегателство срещу нашето бъдеще като народ", прогнозира държавният глава.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3066
28
19.12 2023 в 20:16
3000
27
14.12 2023 в 08:29
Историята ВИ, си я взимай и си отивай при твоите в Москва
4025
26
14.12 2023 в 07:31
Значи,по тази логика,Германия и Австрия,трябваше и до ден-днешен,исторически,да са окичени с нацистки символи,бюстове,барелефи и паметници на фюрерите от 1933 до 1945 г.
2985
25
14.12 2023 в 06:56
А ще върне ли живота на украинците безразличието към убийците им?
Нека на това място се издигне паметник на далите живота си в Дравската епопея. :)
3028
24
13.12 2023 в 23:44
110
23
13.12 2023 в 23:37
Все пак президента беше прав, Украйна е съсипана, набор по набор се занулява мъжкото население, и никаква омраза няма да върне живота на украинската армия, или да обърне инициативата на войната!
Ще видите като почнат да отлитат Ф16 за източният фронт, какво ще се случи с държавата, но войната не ни мърда!
А по повод паметника, някой от евроатлантиците да е чувал за Дравската епопея, все пак над 40 000 хиляди от вашите предци са дали живота си в редовете на трети украински фронт, да не мислите, че България не губи територия след ВСВ, само защото българите са много хубави и евроатлантически?!
Знам че територията за вас няма значение, но ето за украинците има, до степен да дават живота си...
13799
22
13.12 2023 в 23:31
7266
21
13.12 2023 в 23:27
3066
20
13.12 2023 в 23:27
7266
19
13.12 2023 в 23:24
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му