В Общинския съвет в Пазарджик е внесено искане за намаляване на месечните възнаграждения на общинските съветници. Ако то бъде прието, те ще получават от 220 лева, вместо досегашните 2000 лева, предаде БНР.
Инициативата е на съветника от коалиция "Новото време" Румен Димитров, според който настоящите възнагражденията на колегите му са нереално високи на база почасово заплащане.
В момента общинските съветници получават 45 процента от възнаграждението на председателя на ОбС.
"Което за 4-5 часа средномесечно – 400-500 лв./час, тази заплата идва изцяло от местни дейности на бюджета. В момента са заделени 1 157 000 лв. в Общината за възнаграждение на общински съветници и моето предложение е от 45% от възнаграждението на председателя на Общинския съвет това възнаграждение да стане 5%", каза Румен Димитров.
Общината плаща над 3,5 милиона лева за мандата на 41 общински съветници в Пазарджик.
Темата ще бъде подложена на обществено обсъждане.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец