
Европейските институции са потвърдили, че България следва предварително определения график по подготовката за приемането на еврото, обяви от Брюксел финансовият министър Теменужка Петкова.
Така тя опроверга разпространената информация късно снощи, че еврокомисията е предупредила, че може да спре България за еврозоната заради възможното забавяне по процеса, свързано с поискания от президента Румен Радев референдум.
"България върви уверено към членство в еврозоната от 1 януари 2026 г. Вчера предоставих последна информация за работата на правителството в последния месец и последните развития по темата в нашата страна. Уведомих европейските ни партньори, че членството ни от началото на 2026 г. остава ключове приоритет за страната ни. Въпреки опитите на президента да отклони страната ни от нашите ключови приоритети, а именно членство в еврозоната, правителството и аз, като финансов министър, продължаваме своята активна работа за това България да заеме своето достойно място", каза Петкова.
По думите ѝ в рамките на ежемесечните срещи с европейските институции, които се провеждат, темата, която се обсъжда, е за напредъка на България за приемането на еврото.
Теменужка Петкова заключи, че държавата ни върви уверено към членство в еврозоната от началото на следващата година.
Следете новините ни в :























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-4585
1
13.05 2025 в 11:52
Чекмеджето му е пълно с евро ,тези левове вече не вършат работа !
Иран: Отварянето на Ормузкия проток зависи от САЩ
Съдът остави за постоянно в ареста Христо Широков от ДПС
Външната министърка насрочи среща с украинската посланичка заради дрона
Украйна увери, че не е насочвала дрона към България и обеща разследване
Външната министърка насрочи среща с украинската посланичка заради дрона