Петиция за вето на Бюджет'26 е събрала 17 000 подписа (Обновена)

Йотова обаче вече подписа бюджета

OFFNews 25 юли 2026 в 15:25 1161 4
Асен Василев и членове на ръководството на ПП

Снимка ПП

Асен Василев и членове на ръководството на ПП

Петицията за налагане на вето върху държавния бюджет, инициирана от „Продължаваме промяната“ (ПП), е събрала над 17 000 подписа за по-малко от 24 часа, съобщиха от партията.

Към 16:55 ч. днес подписите бяха 20 198.

Вчера от „Продължаваме промяната“ поискаха от президента Илияна Йотова да наложи вето върху Закона за държавния бюджет, за бюджета на държавното обществено осигуряване (ДОО) и на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК). 

Получихме около 25 становища по отношение на т.нар. малки бюджети (на ДОО и НЗОК – б.а.), от които нито едно не призоваваше за вето на президента. Разгледахме ги много внимателно, имаме много подробно становище от моя правен отдел. Тяхното мнение е, че двата бюджета нямат нито фискални, нито конституционни проблеми, така че днес ги подписах, съобщи в петък вечерта президентът Илияна Йотова пред журналисти след участието си в предаването „Панорама“ по БНТ. Това, което ще направим за първи път, е разгърнатото ни становище и по трите бюджета да бъде качено на сайта на президентството, за да може всеки, който иска, да се запознае с това, което ние мислим, смятаме, че е добре или зле и как е, каза още тя.

Около 1000 души на час подписват петицията, допълват от ПП.

След два дни дебати и гласуване на 24 юли парламентът прие окончателно държавния бюджет за 2026 г. С него се залага дефицит от 5,7% от брутния вътрешен продукт (БВП), замразява се минималната работна заплата на 620,20 евро и се дава възможност за поемане на нов дълг до 10,1 млрд. евро. От опозицията разкритикуваха високия дефицит, както и факта, че в план-сметката на държавата не са предвидени средства за изграждането на Националната детска болница, за общински проекти, както и за строителството на църкви, манастири и джамии, припомня БТА.

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

2985

4

Джендо Джедев

25.07 2026 в 17:13

Тая есен се очертава интересна. ;)

-6695

3

vovchik

25.07 2026 в 16:29

Горе-долу това са всичките избиратели на Петроханската секта...

-4585

2

Първостепенна задача на ПП-ДБ е да поведат , организират масови протести , за отстраняване на автократа Русоиден мерзавец радев !

Ако Русоида превземе и президентството .... Русоидният мерзавец ще притежава власт каквато никой не епритежавал през последните 35 години !

Всичко на Територията ще е подчинено на военната хунта !

Тогава ..... излизането от ЕС ще е на дневен ред пред Русоидният мерзавец и никой няма да може да го спре с придобитата абсолютна власт !


ПП-ДБ започнете да говорите за организиране на протести , много хора ще ви последват !!!

Това ще е подем на ПП-ДБ за избор и на президент !

-4585

1

Злото трудно ще бъде изгонено от Територията !

Разбитата от Простака борисов държава , унищожените принципи , морал , права , законност отслабиха обществената чувствителност , елиминираха почтените , можещите и издигнаха некадърниците , удобните !

И знаете , отслабения имунитет , води до още по-тежки болести и поредици страдания !

Това се случи , завърнаха се комунистите , с военна хунта , водени от руската агентура !

Комунистите рецидивираха , и в гнойта от Режима на Простака борисов , забодоха още по здраво в раните безчестието , лъжата , мерзостта !

Днес имаме комунистическа хунта, предвождана от шапкари!


 
X

Битката при Курск. Обратът във Втората световна война