Пеевски сезира Инспектората към ВСС заради пуснат на свобода шофьор, прегазил пешеходец

OFFNews 31 October 2025 в 18:43 15318 3
Делян Пеевски

Снимка БГНЕС/АНТОН СТАНКОВ

Лидерът на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски

Лидерът на ДПС Делян Пеевски ще сигнализира Инспектората към ВСС за проверка на интегритета на състава във Врачанския окръжен съд. Причината е, че съдът е постановил решението да пусне на свобода срещу парична гаранция шофьор, убил пешеходец на пътя и избягал от местопроизшествието.

"Практиката да бъдат пускани на свобода от съда извършители на убийства при ПТП и бавното правораздаване са особено цинични и представляват много тревожен сигнал към близките на жертвите и обществото, които очакват справедливост. Защото хората искат справедливост и правов ред, а това е отговорност на магистратите, които трябва да осъществят справедливо и безпристрастно правораздаване", се казва в съобщението до медиите.

Делото е образувано след внесено искане от прокурор от Окръжна прокуратура – Враца за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо обвиняем за това, че на 26 октомври т. г., е блъснал и убил пешеходец, след което е избягал от местопроизшествието. Съдът обаче го пуска на свобода, срещу парична гаранция.

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    3010

    3

    Зла свекърва

    01.11 2025 в 13:15

    Тази тактика всъщност работи.

    1. Подчинява съдебната система.
    2. Използва я, за да удря по свои конкуренти. Тези дела често минават под радара. Ако се разшуми -
    3. Почва свръхактивност по съдебни дела, които са от битов характер, които са по-близо до ежедневието на хората.

    В главите на хората проблемите от точка 1 и точка 2 не се регистрират, защото повечето едва ли ще се сблъскат с тези проблеми, особено, ако нямат някакъв по-мащабен бизнес или ако не участват в политиката.

    Но в главите на хората остава, че голямото Д е загрижен за тях, че той подпомага спорта, че решава проблемите на общините, че се бори за справедливостта.

    Тази уродлива форма на популизъм е по мафиотски модел. Мафията как държи лоялността на хората по места? В нея са работните места. Тя може да ти реши проблеми. Тя може да осигури ред в селото. Е, че тя създава проблемите, и че заради нейното управление си беден и зависим от мафията - това е вече въпрос на интелект да бъде разбрано и преборено.

    2878

    2

    Johnny B Goode

    31.10 2025 в 23:58

    Същи Индже войвода. Закрилник за клети сиромаси.
    А това, че именно той е главната причина за тази прогнила и корумпирана съдебна система няма да го споменаваме.

    4261

    1

    БотоксПутю

    31.10 2025 в 19:39

    Добре, че е той, иначе ние - хората сме за никъде.