Лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски се закани, че след нови избори ще управлява. Той обяви гласуваното току-що 105-о правителство за "коалиция на имунитетите", която "пази дерибеите".
Преди минути състава на редовното правителство бе гласувано със 126 гласа и мнозинство ГЕРБ, БСП, ИТН и "Демокрация, права и свободи" - ДПС.
В кулоарите на парламента след гласуването Пеевски обяви, че "ще работи за хората". Той обяви останалата част от парламентарната опозиция за "трагедия".
Пеевски каза, че на председателски съвет в Народното събрание днес е повдигнал темата за поисканите от прокуратурата имунитети, на което председателят на парламента Наталия Киселова му отговорила, че въпросът ще се изясни след гласуването на кабинета.
Следете новините ни в :"Попитах я: "Защо газихте закона и защо извършвате укривателство?". Това е коалиция на имунитетите - сделката е пазене на дерибеите. (...) И аз като лидер на Новото начало съвсем скоро ще управлявам", закани се Делян Пеевски.
Ружа Райчева
Ружа Райчева завършва "Политически мениджмънт и консултиране" в СУ "Св. Климент Охридски". Преди това се е занимавала с класическа музика и театър. Интересува се от вътрешна политика, медии, култура и международни отношения. Присъединява се към екипа на OFFNews през април 2021 г.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23485
7
16.01 2025 в 16:24
20482
6
16.01 2025 в 15:08
Да си плюска и да си трае...
1983
5
16.01 2025 в 12:39
2630
4
16.01 2025 в 12:30
-1243
3
16.01 2025 в 12:25
2878
2
16.01 2025 в 12:16
Обикновена такива завършват като прасе по Коледа.
4764
1
16.01 2025 в 11:49
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други